Розлучення може бути складним процесом, особливо коли одна зі сторін не згодна з рішенням. У нашому новому блозі ми поговоримо про те, як правильно розлучитися з чоловіком без його згоди. Дізнаємося, як знайти вихід з цієї непростої ситуації та як впоратися з емоціями, які можуть супроводжувати такий процес. Залишайтесь з нами, щоб дізнатися більше!

 

як розлучитися з чоловіком без його згоди
як розлучитися з чоловіком без його згоди

Наших адвокатів часто питають “Як розлучитися з чоловіком без його згоди?”, а також варіації: “Під час війни, коли є дитина, як розлучитися з дружиною без її згоди” – на всі ці питання відповідаємо в поточної публікації.

Як розлучитися з чоловіком без його згоди по законодавству України?

Відповідно до статті 110 Сімейного кодексу України, право на пред’явлення позову про розірвання шлюбу може бути реалізоване одним із членів подружжя. Тобто, якщо ви хочете розлучитися з чоловіком, а він не згоден, ви можете звернутися до суду з позовом про розірвання шлюбу.

Щоб подати позов про розірвання шлюбу в судовому порядку, вам потрібно буде виконати такі кроки:

 1. Зверніться до адвоката, який спеціалізується на сімейному праві. Ваш адвокат допоможе вам зрозуміти ваші юридичні права та обов’язки та розробить план дій для вашого розлучення.
 2. Подайте позов про розірвання шлюбу в суд. Ваш позов повинен містити такі відомості:
  • Ваші особисті дані та дані вашого чоловіка
  • Дата та місце вашого шлюбу
  • Дата та місце вашого розлучення
  • Причини вашого розлучення
  • Ваші вимоги щодо поділу майна, аліментів та опіки над дітьми
 3. Ваш чоловік буде мати можливість відповісти на ваш позов. Він може погодитися з вашими вимогами або заперечити їх. Якщо він заперечує ваші вимоги, суд проведе слухання, щоб вирішити, чи розірвати ваш шлюб.

Якщо суд схвалить ваш позов, він видасть указ про розірвання шлюбу. Цей указ офіційно розірве ваш шлюб.

Ось деякі речі, які слід враховувати, якщо ви розглядаєте можливість розлучення без згоди чоловіка:

 • Процес може бути тривалим і дорогим. Розлучення за позовом може тривати кілька місяців або навіть років. Це також може бути дорогим, оскільки вам доведеться оплачувати послуги адвоката.
 • Ви можете зіткнутися з опором з боку вашого чоловіка. Ваш чоловік може не погоджуватися з вашими вимогами щодо поділу майна, аліментів або опіки над дітьми. Це може ускладнити процес розлучення.
 • Ви можете зіткнутися з емоційною травмою. Розлучення завжди є складним досвідом, навіть якщо один із подружжя хоче розлучитися. Якщо ваш чоловік не згоден з розлученням, це може зробити процес ще більш складним.

Якщо ви вирішили розлучитися без згоди чоловіка, важливо поговорити з адвокатом, щоб дізнатися більше про ваші юридичні права та обов’язки.

Ось деякі додаткові поради, які можуть бути корисними, якщо ви розлучитеся без згоди чоловіка:

 • Зберігайте всі докази, які підтверджують ваші вимоги. Наприклад, якщо ваш чоловік був фізично або психологічно жорстоким, зберігайте копії медичних записів, поліцейських звітів або листів від друзів або родичів, які можуть засвідчити його поведінку.
 • Будьте готові до того, що ваш чоловік може спробувати заплутати процес розлучення. Він може затягувати розгляд справи або подавати необґрунтовані позови. Будьте готові відстоювати свої права і не дозволяйте йому змусити вас здатися.
 • Не бійтеся просити про допомогу. Якщо ви відчуваєте, що не можете впоратися з процесом розлучення самостійно, зверніться за допомогою до друзів, родичів або фахівців з психічного здоров’я.

Додаткові питання при судовому розірванні шлюбу

Як розлучитися з чоловіком під час війни

як розлучитися з чоловіком під час війни
як розлучитися з чоловіком під час війни

Законодавство України не передбачає жодних особливих правил для розірвання шлюбу під час війни. Тому, якщо ви хочете розлучитися з чоловіком під час війни, вам потрібно буде дотримуватися тих же процедур, що й у мирний час.

Щоб подати позов про розірвання шлюбу в судовому порядку, вам потрібно буде виконати кроки які вказані на початку статі.

Ось деякі речі, які слід враховувати, якщо ви розглядаєте можливість розлучення під час війни:

Процес може бути більш тривалим і складним. Через воєнний стан може бути важче отримати необхідні документи або організувати слухання.
Ви можете зіткнутися з додатковими труднощами. Наприклад, якщо ваш чоловік перебуває на фронті, вам може бути важко зв’язатися з ним або отримати від нього відповідь на ваш позов.

Як швидко розлучитися з чоловіком?

Швидкість розлучення залежить від того, чи є у вас спільні діти, чи згоден ваш чоловік на розлучення, а також від того, чи є у вас інші спірне майно або питання, які потрібно вирішити в рамках розлучення.

Якщо у вас немає спільних дітей і ваш чоловік згоден на розлучення, ви можете розлучитися через РАЦС. Для цього вам потрібно буде подати спільну заяву про розірвання шлюбу до відділу реєстрації актів цивільного стану. Заява повинна бути підписана обома подружжям.

Якщо у вас є спільні діти, ви можете розлучитися через суд. Для цього вам потрібно буде подати позов про розірвання шлюбу до суду. У позові ви повинні вказати, як ви плануєте вирішити питання щодо опіки над дітьми, місця їхнього проживання та аліментів.

Якщо ваш чоловік не згоден на розлучення, ви також можете розлучитися через суд. Однак у цьому випадку процес розлучення може тривати довше, оскільки ваш чоловік може заперечувати ваші вимоги.

Пов’язані теми з сімейного права:

Питання та відповіді на тему: Як розлучитися з чоловіком без його згоди

Для розлучення з чоловіком без його згоди, вам необхідно звернутися до суду і довести вагомі причини.
Попередньо складіть претензію та зверніться до адвоката для правової підтримки в процесі розлучення.
При розлученні без згоди чоловіка, можуть виникнути складнощі у врегулюванні спільних питань, таких як поділ майна або підтримка дітей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

To Top