В українському сімейному законодавстві передбачено чіткі правила щодо розподілу майна між подружжям під час розлучення. Проте існують певні види майна, які не підлягають поділу між подружжям. У цій статті ми розглянемо, яке саме майно вважається особистим для кожного з подружжя та не підлягає розподілу при розлученні.
 

Яке майно не підлягає поділу між подружжям – стаття

Відповідно до статті 60 Сімейного кодексу України, майно, набуте подружжям під час шлюбу, є їхньою спільною сумісною власністю. Це майно підлягає поділу між подружжям у разі розірвання шлюбу. Питання відноситься до теми адвоката по сімейним справам.

Однак, є деякі види майна, які не підлягають поділу між подружжям. До таких видів майна належать:

 • Майно, яке є особистою приватною власністю одного з подружжя. До особистої приватної власності одного з подружжя відносяться:
  • майно, яке було набуте ним до шлюбу;
  • майно, яке було набуте за кошти, які були особистою приватною власністю одного з подружжя до шлюбу;
  • майно, яке було набуте за рахунок спадщини або дарування, якщо в документах, що посвідчують право на спадщину або дарування, зазначено, що це майно є особистою приватною власністю одного з подружжя;
  • майно, яке було набуте одним з подружжя за час перебування його на контрактній військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, державній службі, служби в органах прокуратури, служби в органах судочинства та оплати праці за цими видами служби, а також майно, яке було придбане за рахунок коштів, отриманих у зв’язку з виконанням обов’язків військової служби, служби в органах внутрішніх справ, державної служби, служби в органах прокуратури, служби в органах судочинства;
  • майно, яке є предметом авторського права, винахідницького права та інших майнових прав інтелектуальної власності одного з подружжя;
  • майно, яке було набуте одним з подружжя в результаті його особистої творчої діяльності;
  • майно, яке було набуте одним з подружжя за рахунок коштів, які він одержав від третіх осіб на підставі договору, укладеного в інтересах обох подружжя або одного з них.
 • Майно, яке було придбане за рахунок коштів, одержаних одним з подружжя в результаті його особистої праці. До такого майна належать, зокрема, заробітна плата, пенсія, стипендія, інші доходи, отримані одним з подружжя.
 • Майно, яке було набуте одним з подружжя внаслідок участі у підприємницькій діяльності, якщо інше не встановлено договором або законом.
 • Майно, яке було набуте одним з подружжя в результаті вчинення ним правочину з використанням майна, яке є особистою приватною власністю другого з подружжя.
 • Майно, яке було придбане за рахунок коштів, одержаних одним з подружжя за відшкодуванням завданої шкоди або у зв’язку з виконанням обов’язків щодо відшкодування шкоди.
 • Майно, яке було набуте одним з подружжя за рахунок коштів, одержаних ним за відшкодуванням за втрату або шкоду, нанесену його особистому майну.
 • Майно, яке було набуте одним з подружжя внаслідок спадкування або дарування, якщо в документах, що посвідчують право на спадщину або дарування, зазначено, що це майно є особистою приватною власністю одного з подружжя.

Відповідно до статті 65 Сімейного кодексу України, майно, яке не підлягає поділу між подружжям, визначається судом.

Питання та відповіді на тему: Яке майно не підлягає поділу між подружжям

Нерозподільним майном між подружжям є майно, яке одержано за спадщиною або подарунком.
Так, основний рід подружжя вважається нерозподільним майном і не підлягає поділу між подружжям.
Так, подружжя може укласти договір про розподіл нерозподільного майна, якщо це вказано в шлюбному договорі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

To Top