У сучасному суспільстві поняття “кримінальна справа” є надзвичайно важливим, оскільки воно стосується порушень закону та правосуддя. Щоб краще зрозуміти цей процес, важливо ознайомитися зі стадіями кримінальної справи. У цій статті ми розглянемо сутність кримінальних справ та основні етапи їх розгляду.


Що таке кримінальні справи?

Кримінальна справа – це юридична процедура, яка проводиться для встановлення винності особи у вчиненні злочину. Кримінальні справи розглядаються в порядку кримінального судочинства, яке регулюється Кримінальним процесуальним кодексом України.

Рекомендуємо переглянути нашу послугу “Кримінальне право“.

 

 

Основні етапи кримінальної справи:

  1. Розслідування. Цей етап починається з моменту виявлення злочину і закінчується направленням обвинувального акта до суду. На цьому етапі співробітники правоохоронних органів проводять досудове розслідування, яке включає в себе збір доказів, проведення слідчих дій та експертиз.
  2. Слідчий суддя. На цьому етапі слідчий суддя вирішує питання про обрання запобіжного заходу підозрюваному, про продовження строку досудового розслідування та про передачу справи до суду.
  3. Суд. На цьому етапі суд розглядає обвинувальний акт і виносить вирок.

Типи кримінальних справ:

Кримінальні справи можуть бути поділені на кілька типів залежно від виду злочину, який стався. Основними типами кримінальних справ є:

  • Злочини проти особи. Це злочини, які посягають на життя, здоров’я, свободу, честь та гідність людини. Наприклад, вбивство, умисне заподіяння тяжких тілесних ушкоджень, зґвалтування, пограбування, викрадення людини.
  • Злочини проти власності. Це злочини, які посягають на чужу власність. Наприклад, крадіжка, грабіж, розбій, шахрайство, вимагання.
  • Злочини проти громадського порядку. Це злочини, які посягають на громадський порядок і безпеку. Наприклад, хуліганство, порушення громадського порядку, незаконне зберігання вогнепальної зброї.
  • Злочини проти основ національної безпеки. Це злочини, які посягають на основи національної безпеки України. Наприклад, діяння, спрямовані на зміну конституційного ладу, порушення суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності України, ведення агресивної війни, посягання на життя та здоров’я державного діяча, державна зрада.

Права особи, яка є учасником кримінальної справи:

Особа, яка є учасником кримінальної справи, має ряд прав, які гарантуються Конституцією України та Кримінальним процесуальним кодексом України. До таких прав належать:

  • Право на захист. Це право включає в себе право на адвоката, право на допит свідків, право на отримання копій матеріалів справи та інші права.
  • Право на презумпцію невинуватості. Це означає, що особа вважається невинуватою, поки її вину не буде доведено в законному порядку.
  • Право на справедливий суд. Це означає, що особа має право на розгляд її справи неупередженим судом упродовж розумного строку.

Важливо пам’ятати, що кримінальна справа є серйозним юридичним процесом, який може мати значні наслідки для особи, яка є її учасником. Тому, якщо ви є учасником кримінальної справи, важливо звернутися за юридичною допомогою до адвоката.

Питання та відповіді на тему: Що таке кримінальні справи? Етапи кримінальної справи

В Україні кримінальна справа проходить через такі етапи: розслідування злочину, підозра, вирішення питання про обвинувачення, судовий процес та вирок.
Органи, що проводять розслідування кримінальних справ, мають право вилучати докази, здійснювати обшуки, допитування та затримання підозрюваних.
Підозрюваний у кримінальній справі може бути арештований, підданий судовому переслідуванню та у разі визнання винним – позбавлений волі або відшкодовувати матеріальну шкоду.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

To Top