У минулому році український парламент ухвалив закон про можливість ФОП 2 групи надавати послуги юридичним особам. Проте, чим це загрожує для бізнесу? У цьому блозі ми докладно розглянемо плюси та мінуси цього інноваційного закону і визначимо, чи може ФОП 2 групи надавати послуги юридичним особам.


Питання: чи може ФОП 2 групи надавати послуги юридичним особам?

Відповідь:

Так, ФОП 2 групи може надавати послуги юридичним особам, але тільки платникам єдиного податку. Це визначено пунктом 291.4 статті 291 Податкового кодексу України. Для більш складних випадків краще проконсультуватися з адвокатом.

Тобто, якщо юридична особа є платником єдиного податку, то ФОП 2 групи може надавати їй послуги, такі як:

 • ремонтні роботи;
 • послуги з прибирання;
 • послуги з харчування;
 • послуги з перевезення;
 • послуги з охорони;
 • послуги з IT;
 • послуги з маркетингу;
 • послуги з бухгалтерського обліку;
 • інші послуги.

Якщо ж юридична особа не є платником єдиного податку, то ФОП 2 групи не може надавати їй послуги. У цьому випадку юридична особа повинна буде надати ФОП 2 групи статус платника податку на прибуток, а також виплатити йому заробітну плату за загальними правилами.

При цьому, якщо ФОП 2 групи надає послуги юридичній особі, яка є платником єдиного податку, то він повинен скласти з нею договір про надання послуг. У договорі слід вказати, що послуги надаються платнику єдиного податку.

Чи може ФОП надавати юридичні послуги?

Так, ФОП може надавати юридичні послуги. Для цього необхідно, щоб ФОП був зареєстрований в якості суб’єкта підприємницької діяльності з видом діяльності “Надання юридичних послуг”. Цей вид діяльності дозволяє ФОП надавати послуги з юридичного консультування, юридичного супроводу, юридичного представництва, а також інші юридичні послуги, передбачені законодавством України.

Чи може ФОП 2 групи надавати послуги юридичним особам?
Чи може ФОП 2 групи надавати послуги юридичним особам?

При цьому, ФОП, який надає юридичні послуги, повинен дотримуватися вимог законодавства України, зокрема:

 • Закон України “Про адвокатуру та адвокатську діяльність”;
 • Закон України “Про нотаріат”;
 • Закон України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань”;
 • Кодекс професійної етики адвоката.

ФОП, який надає юридичні послуги, повинен мати вищу юридичну освіту або стаж роботи за юридичною спеціальністю не менше двох років.

ФОП, який надає юридичні послуги, повинен мати офіс, оснащений необхідними для надання юридичних послуг засобами (комп’ютер, принтер, факс, інтернет тощо).

ФОП, який надає юридичні послуги, повинен бути зареєстрованим в Єдиному реєстрі адвокатів України, якщо він надає послуги з юридичного представництва в судах, інших органах державної влади та органах місцевого самоврядування.

Якщо ФОП, який надає юридичні послуги, порушує вимоги законодавства України, він може бути притягнутий до адміністративної або кримінальної відповідальності.

Ось кілька порад для ФОПів, які надають юридичні послуги:

 • Укладіть договір з клієнтом, в якому визначте обсяг, порядок і вартість надання юридичних послуг.
 • Зберігайте всі документи, пов’язані з наданням юридичних послуг.
 • Надавайте юридичні послуги якісно і вчасно.
 • Постійно підвищуйте свою кваліфікацію.

Схоже питання:

Чи може ФОП 2 групи працювати з юридичними особами?

Станом на 2023 рік – Так, ФОП 2 групи може працювати з юридичними особами, але тільки за умови, що юридична особа є платником єдиного податку. Це визначено пунктом 291.4 статті 291 Податкового кодексу України.
Тобто, якщо юридична особа є платником єдиного податку, то ФОП 2 групи може укладати з нею договори про надання послуг, купівлі-продажу товарів, виконання робіт тощо.
Однак, ФОП 2 групи не може працювати з юридичними особами, які є неплатниками єдиного податку. У цьому випадку юридична особа повинна буде надати ФОП 2 групи статус платника податку на прибуток, а також виплатити йому заробітну плату за загальними правилами.
Отже, відповідь на питання “Чи може ФОП 2 групи працювати з юридичними особами?” – так, але тільки з юридичними особами, які є платниками єдиного податку.

Питання та відповіді на тему: Чи може ФОП 2 групи надавати послуги юридичним особам?

Так, ФОП 2 групи може надавати послуги юридичним особам відповідно до встановлених законодавством обмежень.
ФОП 2 групи може надавати послуги юридичним особам, але існують певні обмеження щодо видів послуг та обсягів діяльності.
Деякі види діяльності ФОП 2 групи можуть вимагати додаткових дозволів або ліцензій для надання послуг юридичним особам.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

To Top