В Україні у 2024 році тема внутрішньо переміщених осіб залишається актуальною і важливою. Хто такі внутрішньо переміщені особи в Україні, які причини змушують їх залишати свої домівки, які виклики вони стикаються та як суспільство може допомогти їм – про все це ми розглянемо у цьому блозі. Давайте разом розглянемо цю важливу проблему та зробимо кроки для покращення ситуації в країні.
 

Внутрішньо переміщені особи (ВПО) в Україні – це особи, які були змушені покинути своє місце постійного проживання внаслідок збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.

Відповідно до Закону України “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб”, ВПО – це громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які переселилися з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції, населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, або які були вимушені покинути своє місце постійного проживання внаслідок проведення антитерористичної операції та які перебувають на території України та не мають документів, що посвідчують особу, підтверджують їх громадянство або рідний мову, або які не можуть пред’явити такі документи.

Станом на 27 листопада 2023 року в Україні зареєстровано понад 7,8 мільйонів ВПО. Це становить близько 15% від загальної чисельності населення України.

ВПО проживають у всіх регіонах України, але найбільше їх у Західній Україні. Більшість ВПО – це жінки та діти.

ВПО стикаються з низкою проблем, зокрема:

  • Нестача житла. Багато ВПО живуть у тимчасовому житлі, наприклад, у родичів, друзів, знайомих або у гуртожитках.
  • Нестача коштів. Багато ВПО не мають достатніх коштів для забезпечення своїх основних потреб.
  • Соціальна ізоляція. ВПО часто відчувають себе ізольованими від суспільства.

Відповідно до українського законодавства, ВПО мають право на отримання соціальної допомоги, житла, медичної допомоги, освіти та інших пільг.

Уряд України та міжнародні організації надають допомогу ВПО, зокрема:

  • Надання грошової допомоги. ВПО отримують щомісячну грошову допомогу від держави.
  • Надання житла. ВПО можуть отримати допомогу у вигляді житла від держави або міжнародних організацій.
  • Надання медичної допомоги. ВПО мають право на безоплатну медичну допомогу в державних медичних закладах.
  • Надання освіти. Діти ВПО мають право на безоплатну освіту в державних навчальних закладах.

ВПО відіграють важливу роль у відновленні України після війни. Вони є активними учасниками економічного та соціального життя країни.

Питання та відповіді на тему: Хто такі Внутрішньо переміщені особи в Україні 2024

Внутрішньо переміщені особи – це ті, хто змушений покинути свій дім через конфлікт, насильство або природні катастрофи.
Конфлікт на Донбасі та анексія Криму російськими військами призвели до великої кількості внутрішньо переміщених осіб в Україні.
Уряд вживає заходів для забезпечення житла, медичної допомоги та соціальної підтримки Внутрішньо переміщеним особам в Україні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

To Top