Основні положення ПДР – закони які потрібно знати водію

Як водію важливо знати основні положення Правил дорожнього руху (ПДР), оскільки вони є основою безпеки на дорозі. У цій статті ми розглянемо ключові закони, які кожен водій повинен знати, щоб уникати порушень і забезпечити безпеку для себе та інших учасників дорожнього руху.


Основні положення ПДР

Правила дорожнього руху (ПДР) / Основні положення ПДР в Україні — це не просто набір вказівок для водіїв, а основний документ, який регулює дорожні відносини та забезпечує безпеку на дорогах. Для кожного водія знання ПДР є необхідністю та обов’язковістю, для того щоб не трапилось лихо і не довелося користуватися послугами адвоката по ДТП. Давайте розглянемо основні положення та важливі аспекти Закону України про ПДР, які повинен знати кожен учасник дорожнього руху.

 1. Загальні Положення та Визначення
  Закон про ПДР визначає правила руху на дорозі для всіх учасників — пішоходів, велосипедистів, мотоциклістів та автоводіїв. Важливо розуміти терміни, які використовуються в законі, такі як “проїзна частина”, “пішохідний перехід”, “регульований перехід” та інші, для уникнення непорозумінь на дорозі.
 2. Правила Поведінки Пішоходів
  Пішоходи мають свої обов’язки та правила, які їм слід дотримуватися на дорозі. Закон обов’язує їх переходити вулицю лише на пішохідних переходах, слідкувати за своєю видимістю в темний час доби, а також дотримуватися правил пересування по тротуарах та узбіччях.
 3. Правила Руху Транспортних Засобів
  Автоводії повинні знати та дотримуватися всіх правил руху. Це стосується швидкості руху, дотримання безпечної дистанції, правил обгону та інших важливих аспектів. Знання світлових сигналів та відповідальне ставлення до правил дорожнього руху допомагає уникнути неприємних ситуацій та забезпечує загальну безпеку на дорозі.
 4. Використання Спецсигналів та Перевезення Вантажів
  Водії пожежних, поліцейських та інших екстрених служб мають право використовувати спецсигнали. Однак важливо розуміти, як реагувати на такі ситуації та надавати їм перевагу на дорозі. Правила перевезення вантажів також ретельно регламентуються, і водії повинні дотримуватися їх, щоб уникнути небезпеки для себе та інших.
 5. Адміністративні та Кримінальні Відповідальності
  Порушення ПДР може призвести до адміністративної або кримінальної відповідальності. Штрафи, позбавлення права керування, арешти — це можливі наслідки невідповідності закону. Тому важливо розуміти свої права та обов’язки як водія та дотримуватися правил.

Що повинен знати кожен водій?

Водій повинен уміти керувати автомобільними транспортними засобами, виконувати вимоги правил дорожнього руху, правил перевезень вантажів, пасажирів та багажу; забезпечувати належний технічний стан автотранспортного засобу; контролювати правильність завантаження, розміщення та кріплення вантажів у кузові; усувати технічні несправності, які виникають під час роботи на лінії; заправляти автопаливом та іншими експлуатаційними матеріалами; оформлювати дорожню документацію.

Закони які потрібно знати водію

Основні положення ПДР - закони які потрібно знати водію

 

 • Правила дорожнього руху: Це найважливіші закони, які повинен знати кожен водій. Правила дорожнього руху регулюють поведінку всіх учасників дорожнього руху, включаючи водіїв, пішоходів, велосипедистів та інших.
 • Кодекс України про адміністративні правопорушення: Цей кодекс визначає адміністративні правопорушення та їхні санкції. Водії можуть бути притягнуті до адміністративної відповідальності за порушення правил дорожнього руху.
 • Закон України про Національну поліцію: Цей закон регулює діяльність Національної поліції України, яка відповідає за забезпечення правопорядку на дорогах.

Ось деякі конкретні правила дорожнього руху, які слід знати водієві:

 • Обов’язки водія: Водій повинен знати та дотримуватися правил дорожнього руху, а також виконувати вимоги працівників поліції.
 • Обов’язки пасажира: Пасажир повинен дотримуватися правил дорожнього руху та виконувати вимоги водія.
 • Права водія: Водій має право на безперешкодне користування дорогами, а також на захист своїх прав у разі порушення закону.
 • Права пасажира: Пасажир має право на безпеку та комфорт під час поїздки, а також на захист своїх прав у разі порушення закону.

Ось деякі штрафи, які можуть бути накладені на водія за порушення правил дорожнього руху:

 • Штраф за перевищення швидкості: Штраф за перевищення швидкості становить від 510 до 2550 гривень.
 • Штраф за керування в нетверезому стані: Штраф за керування в нетверезому стані становить від 1700 до 3400 гривень.
 • Штраф за відсутність посвідчення водія: Штраф за відсутність посвідчення водія становить від 425 до 850 гривень.

Важливо знати ці закони та правила, щоб бути відповідальним водієм та уникнути штрафів.

Що повинен знати водій при зупинці поліції?

Що повинен знати водій при зупинці поліції?
Що повинен знати водій при зупинці поліції?

Водій має право знати причину зупинки транспортного засобу. Згідно із Законом України «Про Національну Поліцію» передбачений чіткий перелік, що дає законну підставу для зупинки.

11 законних підстав для зупинки

 • Порушення ПДР.
 • Видимі ознаки несправності експлуатованого автомобіля.
 • Є інформація про причетність авто, водія або пасажирів до скоєння ДТП, адміністративним або кримінальним правопорушенням.
 • ТЗ перебуває в розшуку.
 • Якщо водій або пасажири можуть мати інформацію про події, що стосуються ДТП або правопорушення та можуть виступити свідками.
 • Для залучення водія або пасажирів до надання допомоги іншим учасникам дорожнього руху або працівникам поліції.
 • Якщо вантаж, що перевозиться неправильно закріплений і становить небезпеку для учасників дорожнього руху.
 • Якщо ТЗ укомплектовано світловими або звуковими пристроями, не передбаченими порядком.
 • Якщо є постанова про припинення або обмеження руху на даній ділянці дороги.
 • Для перевірки автомобілів, зареєстрованих в іншій країні (євробляха).
 • Якщо є інформація, що водій або пасажир транспортного засобу — особа, яка самовільно залишила місце для утримання військовополонених.

Після зупинки співробітник поліції зобов’язаний чітко сформулювати причину зупинки.
Важливо! Така причина, як «перевірка документів» Законом України «Про Національну поліцію» не передбачена і не є законною підставою для зупинки ТЗ.

Закон України про ПДР створений для того, щоб забезпечити безпеку всіх учасників дорожнього руху. Дотримання цих правил — це не тільки обов’язок, але і гарантія власної та чужої безпеки. Кожен водій повинен вивчити та ретельно дотримуватися цих правил, щоб уникнути неприємностей на дорозі та сприяти створенню безпечного та організованого руху на вулицях України.

 

Основні положення ПДР – питання /відповідь

Які документи потрібні водію?

Посвідчення водія, Техпаспорт на транспортний засіб, Поліс обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності (ОСЦПВ),

Про що 6 розділ ПДР?

6 розділ Правил дорожнього руху України (ПДР) регулює правила руху велосипедистів. Велосипедисти є повноправними учасниками дорожнього руху, тому вони зобов’язані дотримуватися всіх правил ПДР, як і водії транспортних засобів.

Питання та відповіді на тему: Основні положення ПДР – закони які потрібно знати водію

Коротка відповідь: Водіям потрібно знати основні правила дорожнього руху, зокрема повороти, перестроювання, перевірку зору та безпечну дистанцію.
Коротка відповідь: Так, в Україні існують обов’язкові закони ПДР, які регулюють поведінку водіїв на дорозі та забезпечують безпеку учасників руху.
Коротка відповідь: Важливі аспекти ПДР включають в себе дотримання швидкості, пропуск пішоходів, користування поворотниками та дотримання безпечної відстані між автомобілями.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

To Top