“Кримінальна відповідальність – все що ви хотіли знати” Кримінальна відповідальність – це серйозний аспект правової системи, який стосується кожного громадянина. У цій статті ми розглянемо основні аспекти кримінальної відповідальності, причини відповідальності, а також наслідки порушення закону. Дізнайтеся більше про це в нашій доповіді.
 

Що таке кримінальна відповідальність?

Кримінальна відповідальність - це
Кримінальна відповідальність – це

Кримінальна відповідальність – це вид юридичної відповідальності, який передбачає найсерйозніше покарання: майнові та моральні обмеження (наприклад, заборона обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю). Послуга адвоката по кримінальним справам.

Кримінальна відповідальність настає за вчинення кримінального правопорушення (злочину). Кримінальне правопорушення – це суспільно небезпечне, винне діяння (дія або бездіяльність), яке посягає на права і свободи людини, на власність, на встановлений порядок суспільних відносин і за яке законом передбачено кримінальну відповідальність.

Ознаки кримінальної відповідальності:

 • суспільно небезпечний характер – дія або бездіяльність, яка може завдати шкоди суспільству;
 • вина – усвідомлення особою суспільної небезпеки свого діяння та бажання його вчинити або необережність;
 • карний закон – закон, який передбачає кримінальну відповідальність за вчинене діяння.

Покарання при кримінальній відповідальності

Кримінальна відповідальність застосовується у вигляді покарань. Покарання – це передбачені законом заходи примусу, які застосовуються до особи, визнаної винною у вчиненні кримінального правопорушення.

Покарання мають такі цілі:

 • каральна – покарати винувату особу та попередити вчинення нових злочинів;
 • виховна – виправити винувату особу та попередити вчинення злочинів іншими особами;
 • профілактична – попередити вчинення злочинів іншими особами.

Покарання можуть бути:

 • основними – штраф, позбавлення волі, обмеження волі, позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю;
 • додатковими – конфіскація майна, позбавлення військового, спеціального чи наукового звання, позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю, громадські роботи, виправні роботи, арешт.

Кримінальна відповідальність є важливою гарантією правопорядку в суспільстві. Вона забезпечує захист прав і свобод людини, власності, встановленого порядку суспільних відносин.

Звільнення від кримінальної відповідальності

Звільнення від кримінальної відповідальності – це відмова держави від застосування обмежень, засудження та покарання до особи, що вчинила злочин.

Звільнення від кримінальної відповідальності може бути:

 • повним – особа не притягується до кримінальної відповідальності та не підлягає жодним обмеженням;
 • частковим – особа притягується до кримінальної відповідальності, але звільняється від покарання або від його певної частини.

Звільнення від кримінальної відповідальності може бути за таких підстав:

 • тяжкі обставини – наприклад, якщо особа вчинила злочин під впливом насильства або погроз, якщо вона вчинила злочин, перебуваючи в стані крайньої необхідності або неосудності;
 • щире каяття – якщо особа щиро кається у вчиненні злочину та вживає заходів для відшкодування завданої шкоди;
 • перше вчинення кримінального правопорушення – якщо особа вперше вчинила кримінальне правопорушення, яке не є тяжким;
 • закінчення строків давності – якщо з часу вчинення злочину минуло встановлений законом строк.

Рішення про звільнення від кримінальної відповідальності приймається виключно судом.

Питання та відповіді по темі “Кримінальна відповідальність”

З якого віку настає кримінальна відповідальність?

Кримінальна відповідальність настає З 16 років.
За вчинення деяких тяжких злочинів, таких як умисне вбивство, умисне тяжке тілесне ушкодження, зґвалтування, грабіж, розбій, тероризм, кримінальна відповідальність настає з 14 років.

Питання та відповіді на тему: Кримінальна відповідальність – все що ви хотіли знати

Кримінальна відповідальність – це юридична відповідальність особи за вчинення злочину, яка може бути покладена на неї згідно з чинним законодавством.
Існують два види кримінальної відповідальності: адміністративна і кримінальна. Кримінальна відповідальність передбачає серйозніші наслідки, включаючи покарання у вигляді позбавлення волі.
Кримінальна відповідальність може мати серйозні наслідки, такі як позбавлення волі, штрафи, спробація, обмеження свободи тощо. Покладання кримінальної відповідальності на особу може суттєво вплинути на її життя та майбутнє.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

To Top